Najnovšie recenzie zo sekcie Akustické gitary

Cascha CGA100

Cascha CGA100

Pridané: 8. apríla 2024

Zakúpený v MUZIKER.sk

• pre začiatočníka dobrý výber
Yamaha FG800

Yamaha FG800

Overený zákazník MUZIKER.sk Juraj

Pridané: 26. marca 2024

• Kvalita spracovania
  • Krásny zvonivý zvuk
  • Pekný dizajn
  • Veľmi dobrá hodnota za danú cenu
  • Žiadnu som nenašiel

Veľmi dobrá voľba pre začínajúceho a mierne pokročilého gitaristu. Gitara má krásny zvonivý zvuk, preto sme si ju vybrali. Výborná kvalita a hodnota za danú cenu. Vhodná aj pre deti od cca. 11 až 12 rokov, pre mladšie deti odporúčam zvážiť juniorskú veľkosť 3/4.

Pre pokročilých a náročnejších hráčov bude vhodnejší vyšší model, ideálne elektroakustika, ktorá umožní aj pripojenie na hudobnú aparatúru.

Nashville GSA-60

Fender FA-115

Fender FA-115

Pridané: 9. marca 2024

Zakúpený v MUZIKER.sk

• Výborná kvalita za dobru cenu.
Furch OM-CP

Furch OM-CP

Overený zákazník Kytary.sk Róbert

Pridané: 7. marca 2024

Zakúpený v Kytary.sk

• Vysoká kvalita použitých materiálov, špičkové spracovanie, je krásna, super kufor v cene.
  • Parádny zvuk
  • Nič mi nenapadá

O tejto gitare môžem povedať, že keby som ju kupoval v obchode a mal by som na jej skúšanie 15 minút, nevybral by som si ju. Neštandardná kombinácia dreva (céder/padauk) podmieňuje osobitý zvuk gitary, ktorý ucho neocení hneď. Na prvé počutie znie málo basovo. Nie preto, že by basov mala táto gitara málo, ale jej zvuk je charakteristický výraznými strednými a vysokými frekvenciami. Pri nových strunách sa charakterom približuje 12 strunovej gitare.
Ja som si v eshope objednal okrem tejto gitary aj Furch G-CR (céder/palisander) s tým, že jednu z nich vrátim (čo mi eshop umožňoval do 2 týždňov zdarma). Na ich skúšanie som si nechal týždeň a nakoniec vyhrala táto gitara aj keď po prvom dni som bol skoro rozhodnutý, že si nechám Furch G-CR, ktorý bol zvukovo úplne iný (výraznejšie basy, podstatne menej stredov, o málo menej výšok). Na prvé počutie sa mi páčil viac, ale po viacdňovom hraní som zmenil názor.
Ešte mi ostáva dodať, že tvar tela OM mi vyhovoval viac ako G. Hrám trsátkom aj prstami a pri hre prstami sa mi zdala odozva gitary OM citlivejšia. No a v neposlednom rade sa na menšej gitare hrá pohodlnejšie.

Takamine GD51

Takamine GD51

Overený zákazník MUZIKER.sk Michal

Pridané: 4. februára 2024

(naposledy upravené 4. februára 2024)

Zakúpený v MUZIKER.sk

• za cenu perfektna gitara.
  • nadherný zvuk
  • velmi dobre celkove spracovanie
  • velmi prijemný dohmat, struny sú blízko hmatníka a veľmi dobre sa na nej hra aj keď so gitaru pomaly 10 rokov nedržal v ruke
SX SD204

SX SD204

Pridané: 26. decembra 2023

Zakúpený v MUZIKER.sk

darček je pre syna . Neviem ohodnotiť. Vzhľadovo je gitara krásna.
Nie som odborník. Uvidím
Roman

Pasadena SG01SZ

Pasadena SG01SZ

Overený zákazník MUZIKER.sk Martin

Pridané: 19. decembra 2023

Zakúpený v MUZIKER.sk

Za tú cenu príjemná gitara kompaktných rozmerov. Príjemný zvuk, pekne drží ladenie. Čo ma zarazilo boli trčiace pražce, ktoré presahovali hmatník z oboch strán, musel som ich obrúsiť, hrozilo dorezanie prstov.

Gretsch G9520E Gin Rickey

Gretsch G9520E Gin Rickey

Overený zákazník MUZIKER.sk Luis CAsh

Pridané: 13. decembra 2023

• ak bude stat pod 200eur bude ten pomer cena-kvalita akuratny
  • na parlor je to malo malo...

Porovnaval som s mahagonovou kraskou Framus FP14...co je rovnaka cenova kategoria ...ale to je taaaaky velky rozdiel v neprospech Gretsch chybaju mu vsetky tie pekne makke frekvencie typicke pre parlor gitary a celkovo nema to ten vibe ...mozno pre zaciatocnika fajn ale aj s tym snimacom to je podla mna zbytocny komercny nezmysel. Za mna urcite nie.

Pasadena SG028

Dowina Danubius ME-GA-S

Overený zákazník Kytary.sk Overený zákazník

Pridané: 20. novembra 2023

Zakúpený v Kytary.sk

veľmi pekný zvuk, pohodlné držanie

Gretsch G5622T

Gretsch G5622T

Overený zákazník Kytary.sk Miki78

Pridané: 19. novembra 2023

(naposledy upravené 19. novembra 2023)

Zakúpený v Kytary.sk

• Top model v rámci financií
  • Kvalita prevedenia
  • Zvuk Gretsch
  • Fungujúce Bigsby

Mám doma streamliner hollow body a tak to chcelo upgrade so semi-hollow center-blokom. Je o poznanie ťažšia ale kvalita prevedenia je diametrálne iná. Navzdory podobnosti hmatníka sa na tomto hrá omnoho príjemnejšie a ľahšie. Gitara prišla nastavená, to sa mi stalo prvý krát zatiaľ, len naladiť a hrať. Dizajn, tlačítka, hrany na pražcoch úplne všetko perfektne spracované a dokonale sedí. Zvuk oproti celolubu je výrazne iný. Treba rátať že až tu sú snímače s Gretsch twangy zvukom. Som milo ohromený z kvality výroby a celkovo z pocitu hrania. Bigsby tu drží ladenie avšak trebalo premazať struny na kobylke a nut. Vrelo odporúčam pre každého, kto objavil jedinečný Gretsch tón. Ak váhate medzi streamliner a elektromatic tak toto je určite jasná voľba bez preháňania.

Fender FA-125

Fender FA-125

Pridané: 11. novembra 2023

Zakúpený v MUZIKER.sk

• Gitara po vizualnej stranke vyzerá veľmi pekne
  • Kupovali sme ju pre syna, ktory sa začina učiť hrať na gitare a tomuto učelu uplne postacuje.
  • Pre zaciatočnikov mozem len odporúčať
  • Ku gitare bol aj obal.
Ibanez PF1512

Ibanez PF1512

Overený zákazník MUZIKER.sk Klimo

Pridané: 28. októbra 2023

Zakúpený v MUZIKER.sk

• Po rokoch hrania na 6tich stranách perfektný zážitok z hry na 12 strunovej gitare
Recording King RPS-7-LEFTY-TS Series 7

Recording King RPS-7-LEFTY-TS Series 7

Overený zákazník MUZIKER.sk David Vasil

Pridané: 2. septembra 2023

• kvalita spracovania
  • úžasný "vintage" zvuk
  • presná intonácia
  • mechanika drží ladenie
  • nádherný "ivory binding" okolo vrchnej dosky ako čerešnička na torte
  • inlay na hmatníku a logo na hlave sú len namaľované, ale za 150 EUR je to úplne jedno

Hľadal som lacnú a kvalitnú parlor gitaru, veru že som aj našiel. Keďže left handed verzií gitár je na trhu ako šafránu, rozhodol som sa pre model RPS-7 LH.

Musím povedať, že kvalita a spracovanie je na vysokej úrovni. Po 24 rokoch aktívneho hrania sa mi ešte nestalo, že by gitara došla "pripravená rovno na hranie", dokonca s čerstvými strunami! Vlastním aj gitary v oveľa vyššej cenovej relácii, avšak pri tomto konkrétnom modeli som zostal v nemom úžase. Možno som mal šťastie na quality control, tak či onak, klobúk dole pred finálnym prevedením!

Dnešná doba svojou kvalitou vyhotovenia praje cenovo dostupným nástrojom a tým dáva možnosť venovať sa hudbe širokej mase ľudí, bez hnusného pocitu absolútnej demotivácie zo zlého lacného nástroja. Som rád, že som toho súčasťou.

Gitaru odporúčam ako začiatočníkom (kiež by sa v dobe keď som začínal vyrábali takéto čínske nástroje), tak aj pokročilým a profi hráčom, ktorí hľadajú kompaktnú a cenovo dostupnú gitaru pre instantné muzicírovanie, kdekoľvek sa práve nachádzajú.

Aby som nezabudol, veľká pochvala aj pre tím MUZIKER, gitara bola zabalená ako sa patrí a pribalená zľava na ďaľší nákup vždy poteší.

Nashville GSD-6034

Nashville GSD-6034

Overený zákazník Augustinus Robert

Pridané: 21. augusta 2023

Zakúpený v Augustinus

• super tovar za super cenu
Sire Larry Carlton H7

SX TG 1

Overený zákazník MUZIKER.sk Jašter

Pridané: 17. júla 2023

Zakúpený v MUZIKER.sk

• Slušný zvuk na tak malú gitaru
Arrow Silver

Arrow Silver